Klątwy – czym są i jakie niosą ze sobą konsekwencje.
Przekleństwo lub złorzeczenie, gdy jest wypowiadane czy to poprzez osobę czy poprzez maga, angażuje negatywne emocje człowieka. Złorzeczenie to najczęściej akt zemsty albo wynik czyjejś zazdrości. Ten, który przeklina, chce by dobro, jakiego doświadcza inna osoba, skończyło się i by ta osoba zaznała wszechogarniającego cierpienia. „Zazdrośnik” rzuca klątwę, najczęściej nie wiedząc, że wzywa do pomocy w jej realizacji diabła i czyni go – najprościej mówiąc – swym sojusznikiem w akcie nieprawości.
Jaki dług zaciąga osoba rzucająca klątwę?
Złorzeczenie, przeklinanie drugiej osoby, wypowiadane w złości, a nawet w nienawiści, nie jest obojętne dla osoby przeciwko której jest skierowane. Rzeczywiście można komuś zmarnować życie takim nawet jednorazowym aktem. Znam ze swych doświadczeń co najmniej kilkanaście takich potwierdzonych przypadków, kiedy to przekleństwo rzucone na osobę zaczęło realizować się w jej życiu.
Ci którzy rzucają lub zlecają rzucenie klątwy, niestety nie wiedzą co czynią. W wielu przypadkach zła energia wysłana do innej osoby wraca do tej, która klątwę czy urok rzuciła. Dlatego też ten, który przeklina, równie mocno odczuwa skutki rzuconej klątwy, jak osoba klątwa została rzucona.
Powiedzenie „co siejesz, to zbierzesz” nie jest jedynie przysłowiem. To jedno z najstarszych praw uniwersalnych, którego każdy z nas powinien być świadomy.