HIPERBOREYA

HIPERBOREYA - KRAINA WIATRÓW

Hiperboreya - co oznacza to tajemnicze słowo?

Na Półwyspie Kolskim, w ostrogach Chibin, znajdował się kiedyś tajemniczy kraj Hiperborei. Stąd wywodzi się cywilizacja europejska. Dosłownie słowo „hiperborejczycy” oznacza „tych, którzy żyją za Boreusem (wiatr północny)” lub po prostu - „tych, którzy mieszkają na północy”. W tym czasie (czyli kilka tysięcy lat temu) klimat na północy Eurazji był zupełnie inny - ciepły, podobny do śródziemnomorskiego. W mitach miejsca te nazywano Wyspą Błogosławionego lub Ziemskim Rajem.

„W mitologiach greckich, słowiańskich i wielu innych mitologicznych ludzi żyjących na dalekiej północy nazywano Hiperborejczykami. W mitologii greckiej lud ten bardzo lubił Apollina. Od czasu do czasu Apollo udaje się do Hiperborejczyków w rydwanie ciągniętym przez łabędzie. Hiperborejczycy wiodą błogie życie na wiecznych ucztach i wesołości, zawsze śpiewają, tańczą, grają na instrumentach muzycznych; w swoich hymnach nieustannie śpiewają o Apollinie. Nawet śmierć przychodzi do nich jako wyzwolenie z sytości życiem. Wielokrotnie doświadczając wszystkich przyjemności, rzucają się do morza i odchodzą."

Dlaczego Hiperborea jest nazywana ojczyzną ludzkości?

W ostatnich latach Hiperboreę odwiedziło wiele wypraw naukowych, archeologicznych. Wszyscy udają się na Półwysep Kolski, do tundry Luyavr, do Lovozero i Seydozero: tam znaleziono ślady najstarszej cywilizacji.

To kamienne ruiny o ogromnych rozmiarach. Gigantyczne płyty o geometrycznie regularnym kształcie; stopnie schodów prowadzących do nieba; ściany z nacięciami, możliwie pochodzenia technogenicznego; bryły wywiercone nieznanym wiertłem; studnie i podziemne tunele. Kamienie, jakby specjalnie ufortyfikowane na szczytach wzgórz i położone w tej samej odległości od siebie. Turyści, używając ich jako przewodników, sugerują, że w starożytności te „punkty orientacyjne” pełniły rolę nawigacyjną.

Pośrednie dowody na istnienie starożytnej, wysoko rozwiniętej cywilizacji na północnych szerokościach geograficznych można znaleźć tutaj wszędzie potężne kamienne konstrukcje i inne megalityczne pomniki (słynny kromlech ze Stonehenge w Anglii, aleja menhirów we francuskiej Bretanii). O kulturowej starożytności ziemi Sołowiej (Kola) świadczą istniejące tutaj kamienne labirynty, podobne do tych, które są rozproszone po całej północy Rosji i Europy. Zachowała się mapa G. Mercatora, najsłynniejszego kartografa wszechczasów, oparta na starożytnej wiedzy, na której Hiperborea jest przedstawiana jako ogromny kontynent arktyczny z wysoką górą (Meru) pośrodku.

Blok składa się z czterech poziomów wtajemniczenia.