Blog

Nowy Rok

JAK ŚWIĘTOWAĆ NOWY ROK 2020, ABY USPOKOIĆ BIAŁEGO SZCZURA

Nowy rok 2020 będzie oznaczony przez metalicznego białego szczura.  To zwierzę jest nie tylko bystre, ale także sprytne.  Nie obnosi się ze swoimi planami i pragnieniami.  Dla niektórych okres ten będzie wydawał się niezwykle trudny, ale ktoś nauczy się radzić sobie z emocjami i szybko dostosuje się do nowych okoliczności.

Czytaj więcej

Wybaczanie

WYBACZANIE TO UWOLNIENIE

Wybaczenie jest treningiem dla duszy. Jak powiedział kiedyś Mahatma Gandhi: „Słabi nigdy nie potrafią przebaczać. Wybaczanie jest cnotą silnych”.

Istnieje wiele powodów, by wybaczyć. Kiedy to zrobisz, znajdziesz spokój, odczujesz niesamowitą radość i przekonasz się o tym, że akt wybaczania nie czyni cię słabszym, ale wręcz przeciwnie – wykonując ten krok, zyskasz nową siłę, zrzucisz z siebie brzemię archetypu ofiary i otworzą się przed tobą nowe możliwości.

Czytaj więcej

Odżywianie

JESTEŚ TYM, CO JESZ

Każdy na pewno słyszał powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Ale tak naprawdę niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powagi tego stwierdzenia…
Pożywienie zawiera składniki, które mogą działać korzystnie lub negatywnie na organizm. Każdy z nas reaguje na konkretny rodzaj pokarmu indywidualnie, ale badania pokazują, że jeżeli odżywiasz się właściwie, twoje ciało podziękuje ci za to, działając prawidłowo.

Dlaczego tak ważne jest to co jesz? Ludzki organizm jest skonstruowany doskonale. Jest w nas superinteligentny mechanizm leczący – to system immunologiczny. Doskonalszy twór niż nauka jest w stanie wytworzyć. Ten doskonały mechanizm potrafi wyleczyć każdą chorobę, wymieniać uszkodzone komórki na nowe. Ma w sobie wszystkich specjalistów od kardiologa po onkologa, ale aby ten mechanizm samouzdrawiania działał potrzebuje paliwa najlepszej jakości.

Czytaj więcej

psychologiczne zaciski

JAK POZBYĆ SIĘ PSYCHOLOGICZNYCH ZACISKÓW?

Ciała nie można oszukać, a to, co ukrywamy przed innymi i przed własną świadomością, pozostaje w nim w postaci napięcia. To chroniczne napięcie w mięśniach ciała nazywa się „pancerzem mięśniowym”, co niedostrzegalnie czyni swój zły czyn:
– wydaje dużą ilość energii, co oznacza, że dana osoba ciągle doświadcza jej braku;
– napięte mięśnie zwężają naczynia krwionośne, a w miejscach, w których znajduje się skorupa mięśniowa, w tkankach narządów stale brakuje składników odżywczych i tlenu przenoszonego przez krew, zaburzony jest metabolizm, co z kolei prowadzi do osłabienia narządów i różnych chorób;
– ludzkie ciało zostaje podzielone.
Eliminację zacisków mięśniowych osiąga się poprzez:
– akumulacje energii w ciele;
– bezpośredni wpływ na przewlekłe bloki mięśniowe (masaż);
– wyrażanie wyzwolonych emocji, które ujawniają się jednocześnie;
– spontaniczne ruchy, terapia taneczna, ćwiczenia relaksacyjne, joga, oddychanie holotropowe itp.
– ożywienie naturalnego głosu (jego dźwięk łagodzi stres wewnętrzny).

Czytaj więcej

Zniekształcenia poznawcze

ZNIEKSZTAŁCENIA POZNAWCZE

Zniekształcenia poznawcze są systematycznymi błędami w ludzkim myśleniu, rodzajem logicznej pułapki. W niektórych sytuacjach mamy tendencję do działania zgodnie z irracjonalnymi wzorcami, nawet jeśli wydaje nam się, że zaczynamy od zdrowego rozsądku.

11 powszechnych pułapek, które pozbawiają nas obiektywizmu:

Czytaj więcej

Karma

KARMA

Słowo „karma” przetłumaczone z sanskrytu to „akcja”. Jest ono równoważne z prawem Newtona: „każda akcja ma swój własny sprzeciw”.
Kiedy myślimy, mówimy lub działamy, inicjujemy siłę, która odpowiednio reaguje. Ta siła może zostać zmodyfikowana, zmieniona lub zawieszona, ale większość ludzi nie będzie w stanie pozbyć się jej działania.
Człowiek nie może uniknąć konsekwencji swoich czynów, ale będzie cierpiał tylko wtedy, gdy sam stworzy warunki niezbędne do własnego cierpienia. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego działania, niezależnie od tego, czy jest ono dziełem człowieka, czy uniwersalnym.
Aby przestać się bać i odnieść sukces w światach karmy i reinkarnacji, poniżej wszystko, co musisz wiedzieć o prawach karmicznych.

Czytaj więcej

Strach

CZYM JEST STRACH

Więc czym jest strach? Jego rola w życiu człowieka? Warianty ludzkiej reakcji na energię strachu?

Strach jest konsekwencją drgań płaszczyzny astralnej, interpretowanych przez świadomość jako niebezpieczne dla człowieka, w tym nieznane wibracje, widmo przypominające niebezpieczne. Strach jest wprowadzany do świadomości jako element doświadczenia poprzednich wcieleń i nadal się rozwija i poprawia wraz z rozwojem świadomości. Strach może rozwijać się w kierunku, który definiuje świadomość. Wibracje strachu mogą być ignorowane i uspokajane, lub mogą być zaostrzone do stanu paniki.

Czytaj więcej

Podróże eteryczne

PODRÓŻE ETERYCZNE

W nocy, podczas gdy twoje ciało fizyczne śpi, twoja dusza ma okazje podróżować w ciele eterycznym do siedzib duchowych. Te siedziby są również nazywane uniwersytetami ducha. Podczas tych wizyt twoje dusza ma bezpośredni kontakt z istotami światła takimi jak, np. wniebowstąpieni mistrzowie czy anioły. Udzielają oni nauk w konkretnych dziedzinach i pomagają przygotować się na wyzwania następnego dnia.

Czytaj więcej

Karma

KARMA WRACA

Zdarza nam się mylnie sądzić, że naszym życiem kieruje los lub przeznaczenie. W rzeczywistości to my sami każdego dnia podejmujemy decyzje o naszych przyszłych losach. Zostaliśmy obdarzeni wolną wolą i wolnością wyboru naszego postępowania w danych okolicznościach. Zatem jak to wszystko odnieść do zjawiska karmy?

Czytaj więcej

Miłość

RODZAJE MIŁOŚCI

Którą miłość wybierasz?

Istnieją dwa różne wyobrażenia o tym, co zwykliśmy nazywać miłością. Miłość może być pełna oczekiwań i nastawiona na branie, jak również może nieść wyzwolenie i być nastawiona na dawanie. Charakterystyczne dla pierwszego typu, czyli tzn. miłości „biorącej” są uczucia gniewu, zazdrości czy przywiązania, miłość „dająca” natomiast opiera się na współczuciu, równości i pełni.

Czytaj więcej